Vindictus TR

Gönderen Konu: Vella hakkında genel bilgi  (Okunma sayısı 584 defa)

Pehlivann

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 13
    • Profili Görüntüle
    • Vindictus TR
Vella hakkında genel bilgi
« : Ocak 02, 2018, 11:03:45 öö »
Denizaşırı ülkelerden gelen bıçağın hırçın kızı hakkında çok az şey biliniyor. Çocukluğunu okyanusta geçirmiştir, ancak geçmişinin geri kalan kısmı gizemle örtülüdür. Düşmanlarını ikiz kılıçları ile acımasızca keser. Yoluna çıkan herşeyi fırtınalı saldırıları ile parça pinçik etmekte üzerine yoktur. En güçlü paralı askerler dahi Vella'nın savaş yeteneklerini öğrenebilmek için kıyasıya bir mücadele peşine girerler. Vella, bütün Fomor düşene kadar asla durmayacaktır.

Vella, oyuna getirilen altıncı karakterdir. O'da Lann gibi ikiz kılıç (Twin Sword) kullanır ama savaş tarzları birbirinden çok farklıdır. Lann daha saldırgan bir savaş tarzına sahipken, Vella hem savunma hem de saldırı odaklı savaş tarzı olan bir karakterdir. Hayatta kalma kabiliyeti Lann'a göre daha fazladır. Vella saldırırken ona karşı bir saldırı geldiğinde çok çevik bir hareketle bu saldırıyı geri püskürtebilir. Sadece geri püskürtmekle kalmaz aynı zamanda rakibine de ciddi bir hasar verir. Bu onun Counter-Attack (karşı atak) yeteneğinden gelir.

Vella yaralanmaların üstesinden gelebilmek için eşit oranda saldırı ve savunma dürtüleri olan çok yönlü bir karakterdir. Savaş esnasında sıçramalarını kullanarak düşman saldırılarından ustaca sıyrılabilir. O ikiz kılıç (twin sword) yada ikiz zincirli bıçak (twin chainblades) kullanır.

İkiz kılıç (Twin Sword) saldırıları birden fazla vuruşla düşmanları parçalara ayırır ve Blade Heart yeteneği sayesinde verdiği hasarı arttırır. Birden fazla düşmanı kesmek için kılıçlarını döndürebilir, etrafına toplandıklarında onları sıkıştırıp aynı anda kesebilir hatta havaya sıçrayıp güçlü bir Slash saldırı ile yere zımbalayabilir. Düşmanları ona saldırdıkları anda bile ani bir karşı saldırı (Contra-Attack) ile onlara karşılık verebilir. Uzaktan vuruş yapan (ok, büyü, top mermisi vb.) düşmanlara karşı bile Backlash yeteneğini kullanabilir, saldırıları onlara geri gönderebilir. Gerektiğinde Storm Step yeteneği ile saldırılardan kaçıp sıyrılabilir. Active: Cyclone yeteneği ile bir boss'u yakalayıp çok fazla sayıda kılıç darbesi indirip, bu saldırısını ölümcül bir vuruşla sonlandırabilir. Saldırıya, karşı saldırı ile cevap vermekle ikiz kılıç kullanan Vella, gerçekten yıkıcı bir gücü elinde tutmaktadır.

İkiz Zincirli Bıçak (Twin Chainblade) ile Vella tamamen farklı bir savaş tarzına sahip olur. Bu silahları sayesinde Vella, uzaktan saldırı yapabilme kabiliyetine ulaşır ve kalabalık küçük yaratıkların kontrolünü elinde tutar. İkiz Zincirli Bıçaklarını kusursuzca etrafında sallarken, Frost Jack yeteneği ile istediği bir düşmanı yakalayıp yanına çekebilir. Active: Frostbite yeteneği ile bossların kırılgan noktalarına doğrudan hedef alabilir, onların zırhlarını parçalayabilir. Active: Glacier Terminus yeteneği bir boss'u zincirlere dolayıp onu sersemletip yere düşmesini sağlayabilir. İkiz Zincirli Bıçakları ile kaçmak sıyrılmak istediği zaman Glint yeteneğini kullanabilir. Biting Cold yeteneği sayesinde de bu kaçmasından sonra tekrar acımasız saldırılarına devam edebilir. Vella'nın bu silahı daha az işlevselliğe sahip görünse de, saldırıları gerçekten çok acımasızca hasar verebilir. Boss'ları adeta yere çivileyebilir.
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2018, 06:57:08 ös Gönderen: Pehlivann »