Vindictus TR

Gönderen Konu: Fiona hakkında genel bilgiler  (Okunma sayısı 545 defa)

Pehlivann

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 13
    • Profili Görüntüle
    • Vindictus TR
Fiona hakkında genel bilgiler
« : Aralık 28, 2017, 01:12:03 ös »
Fiona güneyden gelen gizemli bir savaşçıdır. Gizliliğini koruyor ve çok ciddi bir kişiliğe sahip. Bu yüzden Crimson Blade paralı askerlerine nasıl katıldığını kimse bilmiyor. Nadiren geçmişi hakkında konuşuyor. İnsanlar onun dövüş yeteneklerini nasıl kazandığını merak etseler bile bu sırrını henüz öğrenebilen kimse yok.

Fiona, bir kılıç ve kalkan kullanan dengeli bir savaşçıdır. Onun savunma mekanizması; savaş sırasında kendini korumak için kalkanını kullanır ve düşmanların boş bulundukları bir anda beklenmedik bir karşı atak ile saldırı yapar. Fiona oyuncuları dodge (atlatma, sıyrılma) yapmak için fazla çaba göstermelerine gerek yoktur. Ancak kalkanlarını kullanma ve saldırı zamanlarına dikkat etmeleri gerekir. Bu karakter çok basit görünse de gerçek bir hasar verebilmek için ikili dengeyi kurmak çok önemlidir. Aksi halde sadece kalkanını hasar almamak için kullanan bir fiona hiçbir işe yaramayacaktır.

Kılıç kullanan Fiona düşmanın açıklıklarını güçlü bir saldırı ile istismar edebilir. Petal Toss yeteneği ile küçük açıklıklara vuracak, ancak büyük açıklıklarda son derece zararlı bir tekme olan Amarant Kick ile vurabilir.
Bir elinde Uzun Çekiç bulunduran Fiona'nın saldırı hızı yavaş olabilir, ama o daha farklı güçlü hamleler ile saldırabilir. Uzun Çekiç kullanan fionaların normal saldırıları daha güçlüdür, SP (özel yetenek) vuruşu yapabilir ve kritik hasar verebilir. Kesintisiz bir şekilde büyük hasarlarla uğraşırken defalarca tekrarlanabilen bir Butterfly Swing kullanabilir. Düşmanları uzaktayken (düşman yakında olduğunda Uzun Kılıçla attığı tekmeden daha güçlü bir vuruş olan) toprakları sarstığı Stigma Hammer vuruşunu yapabilir.

Uzun Kılıç kullanan Fionalar, Slashing High yeteneği kullandıkları zaman defalarca Focal Point yeteneklerini kullanabilirler (Slashing High yeteneğinin kullanım süresi bitinceye kadar). Uzun Çekiç kullanan Fionalar, Slashing High yeteneği kullandıkları zaman Butterfly Swing yeteneklerine yeni bir kombinasyon kazandırarak yıkıcı bir Stigma Hammer yeteneği kullanabilirler.

Fiona saldırılarda bile, düşman saldırılarını Shield Deflection ile parlatabiliyor. Saldırıyı saptırmak için geçici olarak duraksayacak, sonra kendi saldırısına devam edecek. Bu, neredeyse acımasız olan saldırılarına devam etmesini sağlar.

Oyun sırasında hayatta kalmayı başarabilen en iyi karakter olan Fiona oynaması basit görünse de yeteneklerinin iyi kullanılması gerekli. Aksi halde bu tatlı sert savaşçımız hiçbir işe yaramayacaktır.

« Son Düzenleme: Ocak 02, 2018, 07:02:23 ös Gönderen: Pehlivann »