Vindictus TR

Gönderen Konu: Karok hakkında genel bilgiler  (Okunma sayısı 572 defa)

Pehlivann

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 13
    • Profili Görüntüle
    • Vindictus TR
Karok hakkında genel bilgiler
« : Aralık 31, 2017, 10:21:33 ös »
.
Karok, Colhen ve Rocheste'in güneyindeki gizemli bir yer olan Herdlands'tan geliyor. Yalnızca efsanelerin parçaları dünyanın o kesiminden geliyor; Gizemli bir göçebe dev ırkının hikayelerinden. Her ne kadar öfkelerini bastırmayı öğrenseler de, kızdıkları zaman korkunç olurlar. Karokların gelişinden önce birçok sofistike kuzeyliler devlerin masalları ile alay ettiler. Şimdi Karok'lar onların aralarında yürüyorlar, onların bu varlıkları birçok soruya cevap olsa da birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Neden buradalar? Neden onların adı Colhen ve Rochest halkı ile birlikte anılır oldu? Halkının geri kalanı nerede?

Karok bu soruların hiç birisine cevap vermiyor. Kendisini dostça gizliyor ve çok fazla kalabalığa karışmıyor. Bu sert adama bir gülümseme verin ve o da size aynı şekilde karşılık versin. Onunla havadan sudan konuşabilirsiniz, savaş hakkında konuşabilirsiniz yada savaşın daha ince noktaları hakkında sorular sorabilirsiniz. Ona geçmişini veya nereden geldiğini sorarsan aynı gülümseme ve sessizlikle kovulursun.

Karok bir devdir. Gerçek dünyada boyu yaklaşık yedi metredir ve ağırlığı 400 kiloya kadar varabilir. Oyun içi karakter modeli hem yükseklik hem de genişlik bakımından diğer oynanabilir karakterler üzerine tasarlanmıştır. Karok'un gücü Pillar ve Cestus isimli silahlarıyla şekil buluyor ve kendi yeteneklerini de ekleyince karşı konulamaz bir yıkım ortaya çıkarıyor.
Pillar Karok: Saldırı ile savunmayı birleştiren güçlü saldırılar gerçekleştirmek için Pillar'ı kullanıyor ve sonunda üç güçlü Beast Stance oluşturabiliyor. Saldırılarının çoğu Absorb Shock'ı tetikliyor ve Absorb Shock, aldığı hasarları azaltarak can kayıplarını yeniden geri kazanmasını sağlıyor. Standart saldırılarını tamamlayan Rhino Gore , Bison Charge ve Mammoth Force ile sp kurtarma, hız veya hasar için pasif bonuslar veren yeteneklerini tetikliyor. Pillarını fırlatarak uzaktan da hasar verebilir, duruma göre çıplak eliyle de hasar vermeye devam edebilir. Elinde silahi olmadan da hasar verebilen tek karakter Karok'tur. Pilları fırlattıktan sonra hızlı bir şekilde geri almak için Grizzly Sprint yeteneğini kullanarak pilları ile arasındaki mesafeyi hızla koşarak kapatabilir. Hemen pillarını alıp kombosuna kaldığı yerden devam edebilir.

Cestus Karok: Pillar'dan daha yüksek risklidir, ancak bu silah ile çok güçlü iki savaş stilinin kilidini açar, bu gerçekten çok güçlüdür. Cestusun birinci gücünü Blast: Destroyer'dan gelir. Bu yeteneği ile karokun Smash atakları yüzde yüz kritik vurur. Blast: Crushing Strike ve Blast: Terror Rush ile bu yeteneklerini sürekli devam ettirebilir. Active: Gigantic Strength ile üç güçlendirici özelliğini de aynı anda aktif edebilir (hasar, hız ve kritik) ve savaşa kritik hasarlarla başlayabilir. Hiçbir bedel gerektirmeyen bu savaş yetenekleri sayesinde çok fazla özgürlüğü beraberinde getirir.  Cestus'un savunma yetenekleri olan Weaving ve Bobbing, yalnızca hasarı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda Blast tetiklemelerinin de en hızlı yoludur. Cestus'un ikinci savaş stili ise Brutal Flurry'dir. Daha az hasar vermesine rağmen bu yeteneği onun kaybolan stamina'sını hızla doldurmasını sağlar. Hızla yenilenen staminası sayesinde oldukça fazla hareket kabiliyetine sahip olur. Bu savaşa kesintisiz şekilde devam edebilmesi için çok iyi bir yol ve küçük yaratıkları temizlemek için mükemmel bir seçimdir.

Karokların eşsiz yeteneği olan Grap ve Clash, onlara yaratıkları yakalama, parçalama hatta bossları bile yakalayıp bir kenara fırlatma gücünü verir. Karok Power Grap yeteneği sayesinde örümcekleri, kurbağaları yakalayıp üzerlerine öldürücü bir yumruk vurmalarını sağlar. Aynı yeteneği ile Hemdrills'leri kökünden sökmesini, Wisp'leri ortadan ikiye ayırmasını ve Vampirlerin de bellerini kırıp bir kenara fırlatma gücünü verir. Clash yeteneği ile bossların bazı hamlelerini kesip onları 7 saniye kadar tutarak karşı güç kullanabilir. Bu sırada takım arkadaşları korkmadan, kaçmak zorunda kalmadan bosslara saldırabilir. Karok aynı zamanda Boss Bash yeteneği ile bazı bossları sersemledikleri sırada yakalayıp onları bir güzel pataklayabilir. Ancak bu sırada takım arkadaşları boss'a yeterince hasar veremezler.

Genel olarak Karok, hayatta kalma kabiliyetleri çok yüksek olan. Aynı zamanda savaşta kullandığı yetenekleriyle de takım arkadaşlarına rahat bir nefes aldırabilen güçlü bir karakterdir.

« Son Düzenleme: Ocak 02, 2018, 07:04:44 ös Gönderen: Pehlivann »