Vindictus TR

Gönderen Konu: Kai hakkında genel bilgiler  (Okunma sayısı 530 defa)

Pehlivann

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 13
    • Profili Görüntüle
    • Vindictus TR
Kai hakkında genel bilgiler
« : Ocak 01, 2018, 01:31:54 ös »
Kai, zorlu geçmişi olan ve güçlü bir ahlak tarafından yönlendirilen parlak bir okçudur. Diğerleri savaştan çekilirken, Kai oklarıyla adeta çılgınca savaşın ortasına dalar. Kai'nin geçmişi hakkında çok az bilgi sahibi insan var. Bu bilgilerin de bir çoğu söylentilere dayanır. Kaideki Fomor'ları katletme arzusunun sevdiği birini kaybetmenin verdiği ızdırap olduğu söylenir.

Kai'nin çevikliği düşmanlarını neye uğradığını anlamadan onları yere çivilemesine olanak sağlar. Yay'ını savaşın gidişatına göre anında yeniden şekillendirebilir. Benzersiz savaş tarzı onu solo ve parti halinde hareket etmesine imkan verir.

Kai yay kullanan hızlı ve güçlü bir okçudur. Yay'ını savaşın gidişatına göre orta ve uzun menzilli hasar vereceği şekilde hızlıca yeniden şekillendirebilir. Bu yeteneği ona anında taktik değiştirme ve ani saldırılar yapma imkanını sağlar. Bosslar ile arasındaki mesafeyi koruması onu hayatta tutan en önemli özelliğidir. Kai bir bossu ayağından vurup yere çivileyebilir, bossun hareketlerini istediği zaman kısıtlayıp onları adeta bir ok yağmuruna maruz bırakabilir.

Kai'nin birinci silahı Yay'dır. Bu yay iki farklı modda kullanılabilir. Birincisi kısa yay modudur, orta menzilli olan hızlı ama daha az hasar veren oklar fırlatır. İkinci mod ise uzun yay modu; Bu modda daha uzun mesafeden düşmanlarına ok atabilir. Ancak öncelikle bu moda geçiş yapmak zorunda. Kainin Smash saldırıları hangi modda olduğuna bağlıdır. Diğer kahramanların aksine onun saldırılarının çoğu SP yeteneklerine bağlıdır. Bu yüzden SP barını oyunun en başından itibaren yardımcı eşyalarla doldurması onun yararına olacaktır.

Active: Ricochet Shot yeteneği ile zincirleme bir atak yapabilir. Fırlattığı ok bir düşmana çarpıp bir diğerine sekerek toplu bir kıyım yapabilir. Active: Eagle Eye Assault yeteneği ile Boss'un üzerinde farklı ölümcül noktalara bir seferde onlarca ok fırlatabilir. Oklarını hızlıca ve uzun mesafeden atabilirken, hızlı ve daha küçük yaratıklar tarafından çok rahatsız edilir. Bu gibi durumlarda düşmanlarının saldırılarından sıyrılmak için farklı bir noktaya adeta zıplayabildiği bir yeteneğe sahiptir. Bu da onu kısa bir süreliğine dokunulmaz yapar. Büyük sıkıntı yaşadığı zamanlarda ise, Active: Dodge Grapple ile kendisini emniyet altına alabilir. Zamanlamaya bağlı olarak bu yeteneği ile her şeyi atlatabilir.
Kai'nin ikinci silahı ise Crossgun'dur. Van Helsing filminde de karşımıza çıkan Crossgun ile aynı yapıya sahiptir. Crossgunla oynarken ekranda nişan almanıza olanak sağlayan CrossHairs belirecektir. Bu sayede daha odaklanmış saldırılar yapabilirsiniz. Kai, normal saldırısı ile otomatik bir tüfek gibi düşmanlarına cıvata (bolts) akışı sağlayabilir. Buna ek olarak Kai, Active: Hollow Shot yeteneği ile önünde bir patlama yaparak yıkıcı bir etki verebilir. Active: Bolt Storm ile düşmanına adeta makinalı tüfek misali çok ciddi miktarda mermi (cıvata-bolt) atabilir. Active: Massive Impact yeteneği ile de adeta nükleer bomba gibi patlama yapabilir. Özel saldırılarını kullanmak için Bolt Revolveri iyi yönetmeli. Büyü asası (Staff) kullanan evilerdeki gibi her seviyede (levelde) bu yeteneği kullanabilir. Bu yetenekler tıpkı Yay yetenekleri gibi SP'yi kullanır. Kai Crossgun ile özel saldırılarını yaptığında saldırısı düşmanına çarptığı zaman kendisine de bir tepme (geriye doğru sendeleme) oluyor. Yay'ın aksine Crossgun'daki şarjör doldurma el ile (sizin kontrolünüzle) yapılıyor. Yay'da herhangi bir şarjör doldurma gereği duyulmazken, Crossgunda şarjör takibini iyi yapmak gerekli. Buna bağlı olarak doğru zamanda yapılmamış bir şarjör değişimi kai'ye sıkıntı verebileceği gibi, doğru zamanda yapılan şarjör değişikliği ile de muazzam bir hasar verebilir. Crossgun kullanan Kai'ler Dodge Grapple yeteneğini kaybettikleri için Dodge (kaçmak, sıyrılmak) yapması bir hayli zor oluyor.

« Son Düzenleme: Ocak 02, 2018, 07:05:28 ös Gönderen: Pehlivann »